O nas

O NAS

Od dawna naszym marzeniem było stworzenie Różanego Dworu Seniora – domu całodobowej opieki, gwarantującego komfortowe warunki pobytu połączonego ze świadczeniem usług opiekuńczych i bytowych w przyjaznej oraz rodzinnej atmosferze.

Historia powstania naszej placówki jest tak naprawdę dwojakiego rodzaju. Z jednej strony bardzo osobista, z uwagi na niesamodzielność i jesień życia najbliższych w rodzinie po drugie chęć niesienia pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Właśnie tymi czynnikami kierowaliśmy się tworząc naszą placówkę i pozostajemy im wierni do dziś. Dlatego jesteśmy przekonani, czego potrzebują nasi bliscy i mieszkańcy.
Nasz Dom Seniora jest nowo powstałą placówką, zapewniającą całodobową opiekę, przeznaczoną dla osób w podeszłym wieku, osób przewlekle somatycznie chorych oraz niepełnosprawnych fizycznie. Dom Seniora świadczy również usługi dziennego pobytu.
Różany Dwór Seniora wpisany jest do Rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku znajdujących się w prowadzonym przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 196.
Przeznaczony jest dla 30 osób w ramach pobytu całodobowego . Zlokalizowany w miejscowości Trębki Nowe 74c Gmina Zakroczym. Przede wszystkim jest miejscem wzajemnej życzliwości, zrozumienia i ogniwem domowego ciepła, zazębiającego się z profesjonalnym personelem i otwartością dla innych… Ludzi potrzebujących, dotkniętych chorobą terminalną, ale i pełnych radości jesieni życia chcących podzielić się swą mądrością.

Oferta dedykowana jest dla osób, które mają utrudnioną możliwość samodzielnego funkcjonowania w środowisku domowym, wymagają opieki pielęgniarsko-opiekuńczej.

A dzięki pobycie w naszej placówce będą mogły szybko wrócić do zdrowia i/lub poprawić swoją kondycję fizyczną.

Zapewniamy komfortowy pobyt i smaczną kuchnię

Zadbaliśmy o domową i rodzinną atmosferę projektując komfortowe i przestrzenne pokoje. Stworzyliśmy ciepłą i przytulna jadalnią oraz pokój dzienny a także elegancki i wygodny salon- miejsce spotkań i integracji naszych podopiecznych.

Kucharze przygotowują smaczne i rożnorodne posiłki dostosowane do potrzeb i wskazań dietetycznych osób starszych. Oddaliśmy im do dyspozycji doskonale wyposażoną kuchnię.

Terapia zajęciowa i ruchowa urozmaica pobyt

Przewidzieliśmy różnorodne formy terapii zajęciowej. Dzięki nim pensjonariusze nie nudzą się i nie wiedzą czym jest codzienna monotonia. Zorganizowane warsztaty podtrzymują aktywność naszych podopiecznych. Zajęcia doskonale odwracają uwagę od niepokojących myśli oraz poprawiają samoocenę.

Misja

Misją Różanego Domu Seniora jest stworzenie azylu dla osób niesamodzielnych, samotnych, które w gronie osób w podobnym wieku będą mogły spędzić resztę swojej jesieni życia, a poza tym podejmować szereg działań na rzecz rozwoju osobistego, społecznego pod okiem wykwalifikowanej, opiekuńczej i troskliwej kadry. To także szczególne miejsce, którego fundamentem jest jakość, troska, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa. Priorytetem jest dla nas stworzenie profesjonalnej i kompleksowej opieki dla Mieszkańców w domu wzajemnego szacunku i należytej uwagi. Jesteśmy przekonani, iż wszyscy mieszkańcy naszej placówki odnajdą idealne uwarunkowania do poprawy kondycji i standardu życia. To w końcu miejsce niestandardowe. Łamiące wizerunek wieku, poprzez inicjatywy na rzecz aktywności uczestnictwa w życiu społecznym.


Za cel postawiliśmy sobie zapewnienie bezpieczeństwa i fachowego wsparcia osób starszych i ich rodzin przez nasz personel. Dbamy o naszych pensjonariuszy zarówno pod kątem fizycznym jak i psychicznym. Dokładamy wszelkich starań, aby poźne lata spędzali w godnych warunkach wsparcia i zrozumienia.

Staramy się pomagać naszym podopiecznym w tym, by jak najwięcej czynności wykonywali samodzielnie. Dzięki temu utrzymują poczucie niezależności, co ma pozytywny wpływ na dobre relacje z bliskimi i ich formę psychiczną.

Doskonale wiemy, jak pobyt u nas pomaga pensjonariuszom oraz ich rodzinom w codziennym życiu, które pełne jest obowiązków zawodowych i prywatnych.

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA
7:30-8:00 - Pobudka i poranna toaleta. Mierzymy ciśnienie tętnicze, sprawdzamy poziom cukru we krwi. Przyjmowanie zalecanych leków.
8:00-9:00 - Po wykonaniu porannych czynności cała grupa przechodzi na indywidualne zbilansowane śniadanie. Chętni mogą wziąść udział w porannej modlitwie. Osoby leżące spożywają posiłki w swoich pokojach z pomocą naszych opiekunek.
9:00-11:00 - Kącik filmowy.
11:30-12:00 - II śniadanie
12:00 - 12:35 - Rehabilitacja
13:00-14:00 - zajęcia dla seniorów, spacery, odpoczynek, czas wolny. Terapia zajęciowa lub ruchowa. Przez cały czas opiekunowie czuwają nad swoimi Podopiecznymi.
14:00-15:00 - Obiad. Przysmaki z naszej kuchni.
15:30 - 18:30 - Czas wolny, spotkania w grupach, podwieczorek, odpoczynek w ogrodzie, rozwiązywanie krzyżówek, czytanie książek, układanie puzzli, oddawanie się swoim pasjom.
18:30- 20:00 - kolacja, wieczorna toaleta i przygotowanie do snu


Wieczorem przychodzi czas relaksu i odpoczynku przy muzyce, telewizji czy w zaciszu własnego pokoju. To moment, w którym można uspokoić, odprężyć i skupić się na sobie.
W Różanym Dworze Seniora nasi Podopieczni maja możliwość zorganizowania imienin, urodzin i innych uroczystości. Do Państwa dyspozycji oddajemy jadalnię lub miejsce na tarasie. Zapraszamy również na wieczorki taneczne, projekcje filmów czy wieczory poezji. U nas nie ma miejsca na nudę.
Przez cały czas nad bezpieczeństwem wszystkich Pensjonariuszy czuwają nasi opiekunowie, gotowi w razie potrzeby udzielić niezbędnej pomocy.